OS Hub - Sivil Toplum

OS Hub’a katkıda bulunun, OS Hub’dan fayda sağlayın

Dünya’nın dört bir yanındaki sivil toplum kuruluşları, kendi misyonlarını desteklemek amacıyla, Open Supply Hub'a katılıyor ve/veya OS Hub veri tabanını kullanıyor. Siz de OS Hub'a katılmak ve/veya veri tabanını kullanmak istiyorsanız, yararlanabileceğiniz bazı kaynak ve yönergeleri burada bulabilirsiniz.

Diğer sivil toplum kuruluşlarının OS Hub verilerinden nasıl yararlandıklarını öğrenin ve onlardan ilham alın.

Sivil toplum kuruluşları,

  • Marka ve kuruluşların hangi işletmelerle bağlantılı olduğunu bularak doğru çözüme erişimi hızlandırmak,
  • Doğa koruma projelerine yönelik öncelikli bölgeleri belirlemek için işletme verilerini çevresel verilerle örtüştürmek,
  • Kuruluşların işletmelerle olan bağlantılarına bakarak, bir program için hangisinin en güçlü partner olacağını bulmak amacıyla OS Hub’dan faydalanıyor.

OS Hub'da arama yapın.

Open Supply Hub'daki veriler, arama yapmak ve manuel olarak indirmek için, ücretsiz olarak, herkesin kullanımına sunulmuştur. OS Hub’da nasıl arama yapabileceğinize dair ipuçlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Halka açık, ücretsiz bir veri tabanı olarak OS Hub; hem bizim hem de ortaklarımızın açısından, kurumsal şeffaflık ve hesap verebilirlik konusunda önemli bir araç haline gelmiştir. Bize, işimizle ilgi hızlı ve doğrudan fayda sağlamaktadır. Örneğin, OS Hub veri tabanını markaların tedarik zincirlerindeki ihlallerden haberdar olmalarını sağlamak, hazır giyim fabrikalarında bizlere iletilen suistimallerin izini sürmek, suistimali sona erdirmek adına hesap verebilirliği ve gerekli çabayı etkin kılmak ve zarar görenlere yardımcı olmak için kullanmaktayız.

- Business and Human Rights Resource Centre

OS Hub'a veri yükleyin.

Programlarınız kapsamında işletme verisi mi topluyorsunuz? STK'lar, OS Hub'a veri sağlayan kilit paydaşlarımızdandır. Detaylı rehberimizi buradan inceleyerek, verilerinizi hazırlayıp, OS Hub'a yükleyebilir ve OS Hub'dan nasıl fayda sağlayacağınızı öğrenebilirsiniz.

Sorularınız için Sık Sorulan Sorular bölümünü ziyaret edebilir, ülke temsilcinizle iletişime geçebilir veya bize info@opensupplyhub.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Veritabanınızı OAR ile entegre edin.

API'mız aracılığıyla, kullanıcı veritabanları ve OS Hub arasında tek ve çift yönlü entegrasyonlar sunuyoruz. İstenen özellikleri barındıran sivil toplum kuruluşlarının bu premium özelliğe ücretsiz/indirimli erişim sağlayabilmeleri için bir program yürütüyoruz. OS Hub API'sinin nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi edinmek ve başvuruya uygun olup olmadığınızı görmek için Ücretsiz/indirimli API erişim politikamıza göz atın. Eğer uygun olduğunuzu düşünüyorsanız, bu form aracılığıyla başvuru yapabilirsiniz.

Subscribe to Receive Open Supply Hub News & Updates

Sign Up