Türkçe Kaynaklarımızdan Faydalanın.

Open Supply Hub

Open Supply Hub (OS Hub), farklı sektör paydaşları tarafından kullanılan ve veri paylaşımı yapılan; erişilebilir, tarafsız ve iş birliğine dayalı bir tedarik zinciri haritalandırma aracıdır.

Tekstil ve hazır giyim tedarik zinciri verisine, benzeri görülmemiş bir açıklık ve standardizasyon sağlayan Open Apparel Registry (OAR), sürdürülebilirlik hedefleri ve insan haklarına daha fazla katkıda bulunabilmek için yeni sektörleri de içine alarak genişledi ve OS Hub halini aldı.

Tedarik zincirleri birbirleriyle bağlantılı ve etkileşim halindedir. Bu nedenle Open Apparel Registry, bünyesine yeni sektörler ekleyerek büyüyor ve yeni ismi ile yoluna devam ediyor: Open Supply Hub.

Open Apparel Registry, Mart-2019’da kurulduğu günden bu yana, modelinin Tekstil ve Hazır Giyim dışındaki sektörlere de uygulanması konusunda, paydaşlarından birçok geri bildirim aldı. Tedarik zinciri şeffaflığının önemi anlaşıldıkça, bu çağrı daha da arttı. Farklı tedarik zincirlerinin birbirleriyle sürekli etkileşim halinde olduğu küresel bir sistemde, açık ve standartlaştırılmış veri, artık göz ardı edilemez bir ihtiyaç haline geldi.

Open Supply Hub

Open Apparel Registry’nin arkasındaki ekip olarak size heyecan verici bir haberimiz var: modelimizi yeni sektörleri de içine alacak şekilde genişletiyoruz. Hazır giyime ek olarak; kozmetik, tüketim malları, elektronik, mobilya ve spor malzemeleri sektörlerinin de tedarik zincirlerini haritalandırıyoruz. 2022’nin sonunda hayata geçen bu adımla Open Apparel Registry, Open Supply Hub (OS Hub) olarak yoluna devam ediyor.

Open Apparel Registry’e ne olacak?

Open Apparel Registry’deki tüm veriler otomatik olarak Open Supply Hub’a (OS Hub) transfer edilecek ve OS Hub olarak hazır giyim sektörüne hizmet vermeye devam edecek. Tek fark: artık haritada yeni sektörler de yer alacak.

Open Supply Hub hakkındaki sorularınız için Sık Sorulan Sorular bölümünü ziyaret edebilir ve Türkiye’deki ülke temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.

OS Hub'dan fayda sağlayın.

Markalar, işletmeler, akademi, sivil toplum, sektörel kurum ve organizasyonlar, verileriyle OS Hub’a katkıda bulunuyor ve OS Hub’dan fayda sağlıyor. Bunu nasıl yapabileceğinizi öğrenmek ve örnek olaylardan ilham almak için size uygun olan kaynaklara göz atın.

Takipte Kalın.

Open Supply Hub hakkındaki güncel gelişmelerden haberdar olmak için;

Teşekkürler!

Modern kölelik, zorla çalıştırma ve çocuk işçiliği, ormansızlaşma ve iklim değişikliği gibi zamanımızın en büyük sorunlarını ele almak için erişilebilir, kaliteli tedarik zinciri verilerine ihtiyaç var. Son üç yılda, sizin de desteğinizle, tedarik zinciri verilerinin kamuoyuna açılmasının, bu sistemsel sorunların üstesinden gelmedeki kritik rolünü gösterdik ve farklı veri kümeleri arasında birlikte çalışabilirliği güçlendirmek için gerekli çalışmaları yaptık. Sizinle birlikte büyümeyi ve etkimizi artırmayı dört gözle bekliyoruz!

Subscribe to Receive Open Supply Hub News & Updates

Sign Up